Oblečte svou pleť do zimního kabátu!

Venku už po ránu pěkně přituhuje, a kvůli mrazivému počasí pomalu měníme podzimní kabáty za zimní. Teplejší oblečení ale není to jediné, čemu bychom v chladnějších měsících měli věnovat pozornost. I naše pokožka si zaslouží zvýšenou péči, proto se v dnešním článku budeme věnovat její výživě a hydrataci.

Z čeho pleť čerpá? 

Naše pleť se skládá ze tří vrstev. Spodní dvě jsou blíže k cévám, které k nim spolu s kyslíkem přivádí i potřebné živiny a vodu. Ovšem k vrstvě vnější, pokožce, se cévy už nedostanou, výživa k ní musí tedy jinou cestou. Buď hydrataci napomáháme my sami aplikací kosmetických produktů, nebo se o výživu stará náš organismus, skrze dvě spodnější vrstvy. A to je také důvod, proč je důležité dodržovat pitný režim. Když je dostatečný, voda do kůže proniká snáze, udržuje ji v kondici a zabraňuje tak předčasnému vzniku vrásek. 

Hydratujme! 

Pitný režim tedy už dodržujeme. Co teď? Hydratace zvnějšku! Ta by měla být vedle čištění nedílnou součástí naší skincare rutiny. Másel, olejů, sér i krémů, toho všeho je na trhu pěkná řada, ale v jakém pořadí a množství je aplikovat tak, abychom dosáhli toho nejlepšího výsledku?  

Pěkně popořádku 

Poté, co pleť důkladně vyčistíme a opláchneme, přichází na řadu tonizace. Tonikum smázne i ty poslední nečistoty a zařídí, aby se následná péče dobře vstřebala. Dál můžeme použít sérum a hydratační krém, kdy oba produkty dělají v podstatě stejnou práci- hydratují. Rozdíl je v tom, že séra jsou kromě vody schopná do pleti dopravit další prospěšné látky, vyhladit ji či rozzářit. A pokud chceme mít tvářičky jako v bavlnce, není problém oba zmíněné produkty zkombinovat! Co se týče olejů a různých másel, saháme po nich až po hydrataci. Kosmetika se základem z oleje totiž pokožku skvěle vyživí, ale nedodá jí vodu. Funguje tak jako skvělá ochrana v nadcházejících mrazivých dnech, ale určitě by neměla přebrat místo přípravkům na vodní bázi. 

Většina z nás to zažila. Nadšeně jsme si koupili kosmetiku, kterou si kamarádka nemohla vynachválit, abychom zjistili, že nám zdaleka tak nevyhovuje. Každému zkrátka sedí něco jiného a platí to i u hydratace. Na spokojenou pleť bohužel univerzální recept neexistuje a také neplatí, že zmíněné produkty musíme používat všechny a vždycky. A pokud nás i přes všechnu snahu trápí suchý, mastný nebo problematický obličej, jistě není od věci navštívit odborníka a nechat si péči ušít přímo na míru.

×

    Objednejte se na proceduru - Oblečte svou pleť do zimního kabátu!

    Při pokračování v objednávce souhlasíte a potvrzujete, že jste se seznámil s obchodními podmínkami
    Informace o zpracováním osobních údajů


    Pole označené * prosíme vyplnit