Podívejte se bělení na zoubek

Kdo z nás by nestál o krásný a zářivý úsměv? A zdá se, že dnešní doba je bělení zubů přímo nakloněná! Vždyť si můžeme koupit jednu z mnoha bělících past, prášků, nebo si vystačit s nějakou „domácí“ recepturou a oslnivý úsměv je hned na svět! Vážně je to tak jednoduché?

Není bílá jako bílá

To, že sklovina je nejtvrdší tkáň našeho těla, není samo sebou – brání zuby před účinky bakterií a vznikem kazu. Za jejich přirozenou barvou stojí z velké části genetika, pokud máme sklovinu od přírody „průhlednější,“ vrstva pod ní – zubovina, více prosvítá a zub má spíše žlutější odstín. A pokud stojíte o to, aby Vaše zoubky byly jako perličky, na prvním místě byste o ně měli správně pečovat. Nezanedbávat jejich čištění, zvyknout si na mezizubní kartáček, dentální nit a nezapomínat ani na návštěvy zubní ordinace. Protože teprve zdravé zuby, zbavené všech nečistot i kamene, jdou účinně vybělit.

Když už chceme bělit

Pokud jste už někdy o bělení zubů uvažovali, jistě Vám neušla bohatá nabídka na trhu. Ale pozor! To, co vypadá jako levná a účinná metoda, může nadělat více škody než užitku. Zesvětlovat barvu zubůjde v podstatě dvěma způsoby – obrušováním nebo s využitím chemických sloučenin. Na principu obrušování, neboli abraze, funguje většina bělících past. Mikročástečky, které pasta obsahuje, jednoduše obrousí sklovinu – ta se potom sice zdá světlejší, ale je také poškozená a méně odolná vůči bakteriím. Jinak účinkují různé „přírodní“ běliče, jako jsou třeba jahody nebo citron. Jejich kyselé složení sklovinu naleptá a zbaví minerálů, tedy znovu spíše poškodí.

Co je tedy nejlepší?

Jediná skutečně účinná, bezpečná a lékaři schvalovaná metoda je využití peroxidu vodíku, který prochází sklovinou, aniž by ji poškodil a odbarvuje v zubu usazené pigmenty. Vždy ale platí, že je dobré svěřit se odborníkovi, tedy stomatologovi nebo dentální hygieničce, kteří zhodnotí stav vašeho chrupu a doporučí Vám optimální způsob a dobu bělení. Volně dostupné produkty totiž ze zákona nemůžou obsahovat takovou koncentraci peroxidu, který by Vám pomohl dosáhnout viditelnějšího výsledku. Před ošetřením je nutné si uvědomit, že ani to nejprofesionálnější bělení nevydrží navždy. Barviva, která Vám úsměv ztmavovala před ním, budou i po něm a doba, za kterou je bělení potřeba podstoupit znovu, se pohybuje kolem 1,5 roku.

V křesle

Samotný proces už poté z velké části záleží na pracovišti, které se rozhodnete navštívit. V principu je to ale podobné – po zakrytí dásní se na zuby aplikuje speciální gel, který se nechá působit přibližně 15 minut. Poté se smyje a aplikuje znovu, záleží na domluvě pacienta s ošetřujícím, většinou ale stačí 2 až 3 aplikace. Účinek gelu se navíc může podpořit speciální UV světlo. Po zákroku byste se na několik dní měli zříci kávy, červeného vína či cigaret, neboli dodržovat takzvanou bílou dietu. Doporučuje se, protože krátce po bělení jsou zuby citlivé a pigmenty z jídla nebo pití se v nich snáze usazují. S citlivostí také souvisí bolest. Tu každý vnímá individuálně, někteří vůbec, někdo ji může pociťovat po studeném nebo horkém pití. Nejpozději do pěti dní ale odezní a Vy si budete moci svůj zářivý úsměv užívat naplno.

Více informací o bělení zubů InnoWhite najdete ZDE.

×

    Objednejte se na proceduru - Podívejte se bělení na zoubek

    Při pokračování v objednávce souhlasíte a potvrzujete, že jste se seznámil s obchodními podmínkami
    Informace o zpracováním osobních údajů


    Pole označené * prosíme vyplnit